Zbogom, Svjetsko prvenstvo. Italija je poražena od Urugaya

Nakon što su (neočekivano, priznajmo to) pobijedili Englesku 2-1 i izgubili (čak i ovdje neočekivano) protiv Kostarike 0-1, u utakmici protiv Urugaya vidjeli su se mnogi Talijani zalijepljeni za ekrane, sa zadihanim dahom.

Poraz koji je za naše Azzurre ekvivalentan napuštanju Svjetskog prvenstva s velikom gorčinom u ustima, pogotovo nakon što je u kvalifikacijama pokazao puno bolju momčad.

Na stadionu Natal vidjele su se dvije manje agresivne momčadi nego što se očekivalo kada je u pitanju mjesto za nastavak Svjetskog prvenstva, barem u prvom poluvremenu. Italija koja je počela s dobrom distribucijom na terenu i više posjeda lopte s poštovanjem protivnicima. Oko 21. minute Balotelli dobiva žuti karton, što bi spriječilo njegovo sudjelovanje u sljedećoj utakmici.
Prvo poluvrijeme koje završava 0-0, ali s dobro raspoređenom reprezentacijom na terenu i s dobrim izrazom, čak i s vremena na vrijeme pomalo prljavim.
Prvih 10 minuta drugog poluvremena vidi se da se vrlo malo dogodilo, sve dok Marchisio ne doživi pogrešan (ili možda pretjeran?) Crveni karton koji ga tjera da izađe zbog navodnog prekršaja protiv br. 17 Urugvaja (Godìn) i koji obvezuje našu reprezentaciju da ima samo 10 igrača na terenu.
U 70. minuti Prandelli mijenja i pušta Cassana umjesto Immobilea, koji mu ostavlja još jednu moguću izmjenu za Azzurri.
U 80. Urugvaj postiže pogodak zahvaljujući udarcu iz kuta .. Pogodak s ramena postiže Godìn.

Tako završava, s 1-0, talijanska utrka za Svjetsko prvenstvo, s toliko gorčine, mnogo ako i mnogo ali ali i velikog razočarenja svih navijača Azzurra.

Vidi također

Tragus Piercing: Koliko bolan može biti najmoderniji piercing u uhu

Prodorna imena: abeceda ukrasa tijela

Tetovaža iza uha: novo oružje zavođenja?

Što se sada događa? Nakon što završe svi mečevi ove skupine, sve momčadi razvrstane u osminu finala sukobit će se i ukrstiti. Na primjer: drugi razred skupine D, igrat će protiv prvog u skupini C, a prvi u skupini H sukobit će se s drugim u skupini G. Teško? Da, možda malo, pogotovo za one koji nogomet ne žvaču dobro, ali uvjeravamo vas da je manje složen nego što se čini.Sad kad je Italija ispala, hoćete li nastaviti pratiti Svjetsko prvenstvo? Pozivamo vas da se utješite gledajući neke od najseksi nogometaša Svjetskog prvenstva 2014. godine.