Njemačka je osvojila Svjetsko prvenstvo 2014. godine

Ovo je kraj ovog Svjetskog prvenstva 2014. godine, u kojem su momčadi izlazile uzdignute glave, a druge (uključujući Italiju) s repom među nogama.

Njemačka je osvojila pehar ovih svjetskih prvenstava, nakon što je pokazala momčadi više nego na vrhuncu titule i vratara Neuera koji se pokazao kao jedan od najboljih na cijelom turniru. Nakon nevjerojatnog rezultata postignutog protiv Brazil, četvrti klasificiran i poražen u polufinalu, 7-1, momčad Joachima Löwa može pjevati pobjedu i slaviti. Posljednji put Njemačka je podigla kup davne 1990. godine, protiv Argentine. Ovo im je četvrta pobjeda na Svjetskom prvenstvu, nakon što su odigrali 8 finala.

Prvo poluvrijeme koje je završilo 0-0, ali u kojem je Messi neprestano tražio vrata za svoju Argentinu, postignuti pogodak (opet iz Argentine), ali izvan igre i uski bijeg zahvaljujući Boatengu. Dvije minute nadoknade koje su Čini se da Njemačka postaje agresivnija, unatoč većem posjedu lopte.

U drugom poluvremenu vidjelo se nekoliko dobrih promašenih prilika, kako za Argentinu, tako i za Njemačku. Obje su ekipe, međutim, podijelile odličan posjed lopte, kvalitetno fraziranje i vrlo zanimljivu igru, što je ovu posljednju utakmicu učinilo igrom koja je ostavila gledatelje podalje dah i to je otišlo ravno u produžetke, koji su vidjeli dvije umorne ekipe koje čak i na kraju prvog od dva poluvremena završavaju s ničim.
U drugom produžetku Njemačka je povela u 112. minuti zahvaljujući Götzeu, s nevjerojatnom igrom, poput pravog prvaka. Utakmica koja se činila beskrajnom, ali koja je zaista pokazala dvije momčadi koje su pokazale zašto zaslužuju proći u finale.

Tako završava Svjetsko prvenstvo 2014., s momčadi koja je pokazala svu svoju vještinu, utakmicu za utakmicu. A Italija? Možemo se samo nadati da će se ona osvetiti 2018. godine, u Rusiji.